مزایا ال ام اس

با مزایای ال ام اس (LMS) آشنا شوید

آشنایی با ال ام اس:

امروزه استفاده از سامانه‌های آموزش الکترونیکی بسیار رواج یافته است و آموزش الکترونیکی جای خود را به

آموزش‌های سنتی داده است. همانطور که می‌دانید برای بهره مندی از آموزش‌های الکترونیکی به یک بستر مناسب نیاز دارید. سامانه ال ام اس بهترین گزینه برای شما به شمار می‌رود و با بهره مندی از این سامانه می‌توانید از آموزش‌های مجازی بهره مند شوید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با ال ام اس و مزایای ال ام اس آشنا کنیم که با خیالی راحت از آن استفاده کنید.

مزایای ال ام اس

سامانه ال ام اس یک سامانه قدرتمند جهانی است که با بهره مندی از آن می‌توانید در بستری مناسب به آموزش یا یادگیری بپردازید و با اساتید خود در ارتباط باشید. با بهره مندی از این سامانه می‌توانید دوره‌های آنلاین را به خوبی مدیریت کنید و فراگیران مختلف را ثبت‌نام کنید. ال ام اس مزایا و ویژگی‌های خاص فراوانی دارد که در قسمت بعد شما را با مزایای ال ام اس آشنا می‌کنیم.

با اصلاحات LMS آشنا شوید

توجه به این نکته حائز اهمیت است که آموزش‌های سامانه ال ام اس به دو صورت می‌باشد:

  1. آموزش همزمان: همانطور که از اسم آن مشخص است، این آموزش به صورت همزمان انجام می‌شود. به این صورت که همه‌ی افراد به صورت همزمان وارد سامانه می‌شوند و از آموزش‌های فوق العاده‌ی اساتید بهره مند می‌شوند. این آموز‌ش‌ها در کلاس‌های آنلاین برگزار می‌شود و اساتید معمولا از لیست حضور غیاب هم استفاده می‌کنند.
  2. آموزش غیر همزمان: در این آموزش نیازی نیست همه‌ی فراگیران به صورت همزمان در سامانه حاضر شوند. در این نوع آموزش، محتوای مورد نظر به صورت محتوای متنی، ویدیویی، صوتی و … توسط اساتید در سایت قرار داده می‌شود و فراگیران هر زمان که بخواهند، می‌توانند از این محتوا بهره مند شوند. توجه داشته باشید که یکی از مزایای ال ام اس، حفظ محتوای آموزشی می‌باشد.

برای خرید محتوای آموزشی کلیک کن.

آشنایی با مزایای ال ام اس:

همانطور که گفته شد ال ام اس مزایای فراوانی دارد و بهترین گزینه برای افراد به شمار می‌رود. حال شما را با برخی از مزایای ال ام اس آشنا می‌کنیم:

1. کاهش هزینه‌های آموزش:

همانطور که می‌دانید آموزش و توسعه کارکنان به هزینه‌های زیادی نیاز دارد و مقدار قابل توجهی از بودجه را باید به آن اختصاص دهید. یکی از مزایای ال ام اس، کاهش هزینه‌های آموزش می‌باشد به این صورت که سرمایه گذاری در سامانه ال ام اس فقط یک بار می‌‌باشد و دیگر نیاز نیست هر ساله هزینه‌های جدیدی برای آموزش پرسنل بپردازید.

آشنایی با مزایای LMS

علاوه بر هزینه‌های مربوط به آموزش، هزینه‌های مربوط به رفت و آمد، اقامت افراد، اجاره محل، چاپ جزوه‌ها و … هم کاهش می‌یابد. به این صورت مدیریت آموزش هم به راحتی انجام می‌گیرد و مشکلی در مدیریت نخواهید داشت. با بهره مندی از ال ام اس می‌توانید با صرف هزینه‌های بسیار کم، همان محتوا را به صورت مجازی به فراگیران آموزش دهید.

ویژگی های یک LMS خوب چیه؟

2. کاهش زمان آموزش و توسعه:

یکی دیگر از مزایای ال ام اس، کاهش زمان آموزش و توسعه می‌باشد. همانطور که می‌دانید با بهره مندی از این سامانه، زمان آموزش کاهش می‌یابد و در مدت زمان کمی می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید. می‌توانید به جای استفاده از دوره‌های آموزشی چند ساعته، به راحتی بر روی ماژول‌های آنلاین مورد نیاز خود کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در زمان کوتاهی  بدست آورید.

توجه داشته باشید که امکان برگزاری آزمون آنلاین از فراگیران وجود دارد و در زمان مشخصی می‌توان آزمون مورد نظر را برگزار کرد. فراگیران می‌توانند در سناریو‌ها و شبیه سازی‌های مختلفی شرکت کنند و ویدیو‌های آموزشی مختلفی را مشاهده کنند. به این صورت می‌توانند فرآیندهای پیچیده را به راحتی درک کنند.

مدیریت سیتسم آموزش

3. پشتیبانی فنی کیفیت:

یکی دیگر از مزایای ال ام اس، پشتیبانی فنی کیفیت می‌باشد و امکان پشتیبانی از عملکرد و ثبات DLS وجود دارد. به این صورت که کارشناسانی از شرکت فروشنده DLS و متخصصانی از سرویس پشتیبانی خود سازمان حضور دارند و احتمال خطا و آسیب پذیری را کاهش می‌دهند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که استاندارد اسکورم یک مبنای بین المللی می‌باشد که برای تبادل دوره‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استاندارد، فقدان پشتیبانی در سیستم را کم می‌کند و اجازه نمی‌دهد که دوره‌های پورتابل ایجاد شوند.

4. پیگیری و گزارش فرآیند:

پیگیری و گزارش فرآیند یکی دیگر از مزایای ال ام اس می‌باشد. همانطور که می‌دانید، ارائه برنامه‌های آموزشی به روش سنتی به زمان زیادی نیاز دارد، در صورتی که با بهره مندی از سامانه قدرتمند ال ام اس می‌توانید کارهای خود را به راحتی و در زمان کمی انجام دهید.

به عنوان مثال شما می‌توانید از یک مکان به آموزش کل توجه داشته باشید و همه‌ی موارد را به خوبی مدیریت کنید و مطمئن شوید که همه‌ی فراگیران آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند.

مزایای استفاده از lms

با پیگیری نحوه عملکرد و نحوه یادگیری و گزارش دادن می‌توانید یک آموزش اثربخش و مفید داشته باشید.

یکی از مزایای ال ام اس خوب، قابلیت پیگیری پیشرفت دانش آموزان و دانشجویان می‌باشد، به این صورت می‌توانید مطمئن شوید که فراگیران به اهداف خود رسیده‌اند. اگر چنانچه فردی به هدف مورد نظر خود نرسد یا در بین راه با مشکلاتی مواجه شود، می‌توانید منابع اضافی در اختیار آن شخص قرار دهید یا رفتار آموزشی جدیدی به او پیشنهاد دهید.

توجه داشته باشید که معمولا سامانه‌های ال ام اس ابزار مناسب تحلیل و گزارش دهی را دارند که با بهره مندی از آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که چه کمبودی در دوره‌های آموزش الکترونیک وجود دارد یا اینکه کدام بخش عملکرد بهتری داشته است.

به عنوان مثال اگر بسیاری از دانش آموزان یا دانشجویان در یک دوره خاص مشکل دارند، می‌توانید دوره مورد نظر را بررسی و تحلیل کنید و مشکلات احتمالی آن را برطرف کنید و برخی از قسمت‌ها را اصلاح کنید.

برخی از مشتریان به گزارش‌های LMS اهمیت می‌دهند زیرا این گزارش‌ها به آن‌ها کمک می‌کند که بتوانند هدف‌های خود را به خوبی دنبال کنند و محصول آموزشی خود را بهبود بخشند. منظور از گزارش‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌های مختلف، نمرات امتحان، سرعت تکمیل دوره، زمان مناسب برای مطالعه و … می‌باشد.

فراموش نکنید که با بهره مندی از کاربردها و مزایای ال ام اس می‌توانید کارهای خود را به راحتی انجام دهید و به اهداف خود برسید.

بهتر است یک نظر سنجی طراحی کنید و آن را به مشتریان بدهید که تکمیل کنند، در این صورت می‌توانید بفهمید که مشتریان به چه مواردی اهمیت می‌دهند. سپس می‌توانید این موارد را در LMS لحاظ کنید و در اختیار مشتریان قرار دهید. همانطور که می‌دانید رضایت مشتریان نکته مهمی می‌باشد که باید به آن توجه داشته باشید.

5. ایجاد دسترسی:

یکی دیگر از مزایای ال ام اس، دسترسی آسان به محتوا و برنامه‌های درسی می‌باشد. با بهره مندی از ال ام اس، فراگیران به راحتی به برنامه‌های درسی خود دسترسی دارند و هیچ مانعی سر راه آن‌ها قرار ندارد.

هیچ مانعی نباید فراگیران را محدود سازد و همه‌ی موانع باید برطرف شوند. با توجه به مزایای ال ام اس، نگرانی در این مورد نخواهید داشت و هر زمان که بخواهید، می‌توانید به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

بعد از اینکه محتوا و جزوه‌های آموزشی خود را در LMS بارگذاری کردید، فراگیران و مخاطبان دسترسی نامحدودی به اطلاعات مورد نظر خود خواهند داشت و به راحتی می‌توانند از این محتوا بهره مند شوند.

توجه داشته باشید که همه‌ی افراد، حتی افرادی که در حرکت هستند، می‌توانند وارد پلتفرم آموزش مجازی شوند و از محتوای مورد نظر خود استفاده کنند. به این صورت که دیگر نیاز نیست افراد منتظر جلسه‌ی بعدی بمانند و هر زمان که بخواهند، می‌توانند از محتوای آموزشی استفاده کنند. به همین دلیل LMS بهترین گزینه برای مخاطبان جهانی می‌باشد و مخاطبان در هر گوشه‌ای از دنیا باشند، می‌توانند از این سامانه بهره مند شوند.

6. به روز رسانی شدن:

یکی دیگر از مزایای ال ام اس، قابلیت به روز رسانی می‌باشد. همانطور که می‌دانید برخی از سیستم‌ها و سامانه‌ها بعد از گذشت مدتی به تنظیمات جدید و به روز رسانی نیاز دارند. به این صورت که قوانین و استانداردهای انطباقی بعد از مدتی به دوره‌ها افزوده می‌شوند.

برای بهره مندی از این استانداردها بهتر است همواره سامانه خود را به روز رسانی کنید و از بهترین و جدیدترین ویژگی‌های آن استفاده کنید.

7. سهولت استفاده:

سهولت استفاده هم یکی دیگر از مزایای ال ام اس می‌باشد که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. توجه داشته باشید که ارتباط کاربران با LMS دو جنبه دارد:

  1. بصری: سامانه ال ام اس باید از نظر ظاهری، زیبا باشد و توجه افراد را به خود جلب کند. این سامانه طراحی زیبایی دارد و فراگیران را جذب می‌کند.
  2. کارکردی: منظور از جنبه کارکردی، استفاده آسان از این سامانه می‌باشد و اساتید و  فراگیران باید به راحتی و بدون سختی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

8. چند رسانه‌ای بودن:

یکی دیگر از مزایای ال ام اس چند رسانه‌ای بودن آن است. یعنی امکان استفاده از محتوا به صورت متن، ویدیو، فایل صوتی، تصویری و … وجود دارد.

با بهره مندی از ال ام اس می‌توانید آموزش‌های اجتماعی را ادغام کنید، به صفحات فیسبوک و توئیتر لینک دهید و دوره‌های آموزشی مورد نظر خود را در سایت‌های مختلف بازاریابی کنید و فراگیران مختلفی را جذب کنید.

 

برچسب ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد! تمامی موارد الزامی با * نشانه گزاری شده اند.