the-right-way-to-overcome-lms-challenges-min

معرفی نرم افزار LMS

این روزها که همه درگیر آموزش‌های مجازی شده‌اند، انتخاب بستر مناسب، کار سختی به نظر می‌رسد. بسیاری از سامانه‌های مدیریت آموزش از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند. به‌علاوه امکانات و تجهیزات لازم را برای نمایش اطلاعات و ارتباط راحت‌تر دانش‌جویان و معلمان فراهم نمی‌شود. امّا وب سایت «سمایاد» با شخصی سازی و ایجاد مودل، محیطی را فراهم کرده که دانش آموزان و اساتید بتوانند به راحتی امکانات لازم برای یادگیری را در اختیار داشته باشند. در ادامه علاوه بر معرفی امکانات این وب سایت، به معرفی نرم افزار lms نیز خواهیم پرداخت.

انتخاب ثمین، یک انتخاب مطمئن

این روزها دیگر کمتری کسی را می‌بینید که با نرم افزار lms آشنا نباشد. علاوه بر کلاس‌های دانشگاهی و موسسات، بسیاری از افراد، کلاس‌های آموزشی خود را از این طریق برقرار می‌کنند. در این سامانه آموزشی هم می‌توان کلاس مجازی برگزار نمود و هم انواع وبینار. نکات مثبت آن نسبت به گزینه‌های خارجی بسیار است. اولین و مهمترین نکته وجود پشتیبانی کامل از نرم افزار است. امّا شاید برخی با کلاس‌های مجازی و به خصوص کلاس‌های مجازی ثمین که در نتیدیو ارائه می‌شود، آشنا نباشند؛ پس به طور مختصر آن را توضیح خواهیم داد.

کلاس مجازی ثمین مبتنی بر بیگ بلو باتن (Big Blue Button) طراحی شده است. همین مسئله باعث شده تا بتواند ارتباط یکپارچه‌ای بین سامانه‌های مدیریت آموزش مثل LMS و… را فراهم کند. هنگامی که از lms ثمین استفاده می‌کنیم به طور همزمان و به صورت یکپارچه به همه امکانات این سامانه‌ها دسترسی خواهیم داشت.

امکانات وبینار و کلاس مجازی ثمین کدامند؟

همان طور که در ابتدا گفتیم اولین و مهمترین ویژگی مثبت نرم افزار lms پشتیبانی در دسترس و همه جانبه از این سرویس است. امّا ویژگی‌های مثبت دیگری نیز دارد که انتخاب آن را آسان می‌کند. استادان به راحتی می‌توانند با دانشجویان خود ارتباط برقرار کرده و دروس را به بهترین نحوه ارائه دهند.

  • یکپارچگی با انواع سیستم‌ها و سامانه‌های ثانویه
  • کنترل و نظارت کامل بر همه دسترسی‌ها و امکانات
  • امکان گروه بندی دانش آموزان
  • امکان چت آنلاین عمومی و خصوصی
  • پخش انواع محتوا از جمله ویدیو، صوت، عکس و…
  • حضور و غیاب آسان
  • واکنش گرا و کاربرپسند

ویژگی آخر بسیار مهم است! اساتید دقت داشته باشند همه دانش آموزان و دانشجویان به کامپیوتر شخصی دسترسی ندارند؛ به همین دلیل از گوشی هوشمند و تبلت استفاده می‌کنند. پس باید بستری مناسب را انتخاب کنیم تا امکانات به راحتی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و مدام نگران قطع و وصل صدا و تصویر یا عملکردهای دیگر کلاس نباشیم. از ویژگی‌های عمده و اصلی که در نرم افزار lms وجود دارد، امکانات تخته، دوربین، نمایشگر و… است.

معرفی نرم افزار lms
نرم افزار lms

با مودل آشنا شوید!

نرم افزار lms شامل بخش‌های مختفی می‌شود؛ یکی از آن‌ها کلاس مجازی است. امّا شما می‌توانید با مودل، دوره‌های الکترونیکی ایجاد کنید. به این ترتیب دانشجویان وارد یک دوره شده، ثبت نام می‌کنند و سپس علاوه بر حضور در کلاس در همین بستر به ارسال تکالیف می‌پردازند. حتی می‌توانید امتحانات را به وسیله مودل برگزار کنید. در انتها نیز در پایان دوره برای هر دانش آموز یک گواهینامه دوره ارائه گردد.

مودل از نظر شخصی سازی یکی از بهترین‌های نرم افزار lms به شمار می‌رود. صدها افزونه و تم گرافیکی دارد که توسط گروه مودل ایجاد شده‌اند. تمامی این کوشش‌ها برای آن بوده که علاوه بر آنکه اطلاعات از استاد به دانش آموز منتقل شود، محیط راحت و کاربرپسند ایجاد گردد.

نکته بعدی، وجود امنیت است. این روزها دیگر بحث امنیت اطلاعات در فضای مجازی و اینترنت حسابی داغ شده و بسیاری نگران هستند. اگر نگران اطلاعات خود هستید، با مودل خیال شما راحت خواهد شد. شما می‌توانید به راحتی تنظیمات امنیتی را کنترل کرده و آن را به حداکثر برسانید. همچنین، کنترل کردن و مسدود نمود IP نیز امکان پذیر خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مودل کلیک کنید.

معرفی نرم افزار lms
معرفی نرم افزار lms

یک آموزشگاه با تمام تجهیزات!

آموزشگاه حضوری، سرمایه گذاری بسیاری می‌خواهد. به‌علاوه، دانشجویان باید از مسیرهای طولانی و حتی دور برای شرکت در کلاس سفر کنند. گاهی دیر می‌رسند و گاهی خستگی راه باعث می‌شود تا نتوانند در کلاس، تمرکز داشته باشند. در حالی که یک آموزشگاه مجازی یا نرم افزار lms سرمایه گذاری کمی می‌خواهد. به‌علاوه، حتی می‌توانید دانشجویان خارج از کشور نیز داشته باشید! به این ترتیب در هر کجا و در هر زمان به این آموزشگاه مجازی دسترسی خواهید داشت! همچنین ماژول‌های مختلفی که توسط «سمایاد» ایجاد شده است، امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

افزونه‌ها و یکپارچگی کامل

آموزشگاه‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شوند، درست است؟! کلاس‌ها، اتاق‌های ویدیو پروژکتور، سالن‌های امتحان، دفتر اساتید و… آموزشگاه‌های مجازی نیز از چندین بستر مختلف تشکیل می‌شوند. نرم افزار lms در راستای یکپارچگی این بسترها قدم برداشته است. به این ترتیب، لازم نیست هنگامی که یک فایل درسی را در یک بستر قرار می‌دهید، دوباره در محیط دیگری بارگذاری کنید! چند نرم افزار و سامانه مختلف را می‌توانید به صورت همزمان به کار ببرید.

سمایاد با ارائه افزونه‌ها و ماژول‌های متنوع، کمک کرده است تا علاوه بر یکپارچگی، برای آموزشگاه خود ویژگی‌های جذابی را تعریف کنید. برای مثال می‌توانید از افزونه و ماژول‌های مشاوره برای دانشجویانی که قصد دارند در کلاس مجازی شما ثبت نام کنند، استفاده نمایید. یا علاوه بر ارائه کارنامه کامل و توصیفی، کارنامه انضباطی را نیز ارائه دهید. در سمایاد می‌توانید از انواع نرم افزار lms از جمله بیگ بلو ثمین، اسکای روم، ادوبی کانکت و… در کنار چندین افزونه مختلف استفاده نمایید.

امکانات نام نویسی نیز به کمک همین ماژول‌ها فراهم می‌شود. ماژول قاصدک طبق برنامه، پیامک‌ها را به دانش‌آموزان می‌رساند. ماژول برنامه هفتگی کمک می‌کند تا دانش آموزان طبق پایه درسی خود سر کلاس حاضر شوند؛ در میزکارشان تمرین‌ها و تکالیف را مشاهده و جواب آن‌ها را برای اساتید بارگذاری کنند.

معرفی نرم افزار lms

چرا سمایاد؟

پشتیبانی! بله! احتمالا از آنجا که چند بار به آن اشاره کردیم از شنیدن آن خسته شده باشید؛ امّا مهمترین نکته در همین جا است. بارها اتفاق افتاده است که دانشجویان یا اساتید نتوانسته‌اند در محیط‌های آموزش مجازی دیگر با هم در ارتباط باشند. قطع و وصلی بیش از حد کلاس علاوه بر آنکه باعث می‌شود دروس به درستی منتقل نشوند، باعث ناراحتی و آزار روحی نیز می‌گردد.

افکارتان را باما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد! تمامی موارد الزامی با * نشانه گزاری شده اند.