j

ماژول بیگ بلو باتن

افزونه بیگ بلو باتن مودل در کلاس‌های آنلاین چه کاربردی دارد؟

چه امکانات و قابلیت‌هایی در ماژول افزونه بیگ بلو باتن مودل و افزونه بیگ بلو باتن ال ام اس پنهان است!

برگزاری کلاس‌های آنلاین در مراکز علمی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها از سوی دانشجویان و فراگیران با استقبال زیادی روبرو شده است. با حذف محدودیت‌های جغرافیایی و زمان، شرایط حضور در کلاس‌های آنلاین برای همگان میسر شده است. برای آنکه کلاس‌های آنلاین همراه با مجهزترین امکانات و سیستم‌های آموزشی برگزار شوند، بهتر است نرم افزارهای سیستم‌های مدیریت آموزش و یادگیری را نصب کنید. از جمله نرم افزارهای پرکاربرد و پر طرفدار، نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) و همچنین نرم افزار بیگ بلو باتن  می‌باشند.

بیگ بلو باتن
افزونه بیگ بلو باتن مودل در کلاس‌های آنلاین

نصب و راه‌اندازی این نرم افزارها، علاوه بر مدیریت کلاس آنلاین، امکان برگزاری آزمون و اشتراک‌گذاری محتواهای آموزشی را نیز فراهم خواهند کرد. البته ناگفته نماند، از این نرم افزارها، جهت برگزاری کنفرانس و جلسات آنلاین استفاده می‌شود. در کنار چنین نرم افزارهایی، بهتر است ماژول‌های تکمیلی و کاربردی را نیز نصب کنید.

افزونه‌ بیگ بلو باتن مودل ، از نمونه ماژول‌های کاربردی هستند که جهت برقراری ارتباط مستقیم و یکپارچه بین نرم افزار بیگ بلو باتن و سیستم یادگیری استفاده می‌شوند. این افزونه، جهت حضور و غیاب فراگیران در کلاس‌های آموزشی آنلاین کاربرد دارد.

در ادامه با برخی از امکانات و روش‌های تشکیل کلاس بیگ بلو باتن بیشتر آشنا خواهید شد.

افزونه بیگ بلو باتن مودل، چه امکانات و ویژگی‌های مهمی دارد؟

با راه‌اندازی افزونه بیگ بلو باتن مودل، معلمان و اساتید نسبت به سوابق حضور و غیاب فراگیران آگاه خواهند شد و بدین شکل، کنترل بیشتری در کلاس‌های آنلاین خواهد داشت.

از جمله امکانات و ویژگی‌های مهم افزونه بیگ بلو باتن مودل و افزونه بیگ بلو باتن ال ام اس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • امکان گزارش از تاخیر ورود دانش‌آموزان به کلاس
  • بایگانی حضور و غیاب همه دروس به صورت روزانه
  • گزارش حضور و غیاب یک دانش‌آموز به طور مشخص
  • بایگانی حضور و غیاب همه دروس به صورت روزانه
  • حضور و غیاب پیشرفته که شامل تهیۀ جدول و خروجی اکسل(چهار روز اخیر) می‌باشد.

مراحل تشکیل کلاس بیگ بلو باتن :

گام اول:

درس مورد نظر را انتخاب کنید. سپس وارد قسمت شروع ویرایش درس شوید و در قسمت کلاس آنلاین، یک منبع یا فعالیت را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب کلاس مجازی بیگ بلو، گزینۀ اضافه کردن را فعال کنید.

گام دوم:

در این صفحه نام کلاس مجازی را درج نموده و در صورتی که چندین سرور بیگ بلو دارید، از قسمت انتخاب میزبان، سرور مورد نظر را انتخاب کنید.

در ادامه، در بخش تنظیمات فعالیت و اتاق، با فعال کردن گزینۀ انتظار برای مدیر، مانع از ورود دانش‌آموزان قبل از استاد مربوطه خواهیم شد.

چنانچه تنظیمات به شیوۀ صحیح انجام شود، کلاس مورد نظر در صفحۀ اصلی درس، اضافه خواهد شد.

نحوه ورود به کلاس بیگ بلو باتن :

ابتدا وارد صفحه اصلی درس شوید و بعد بر روی کلاس بیگ بلو باتن کلیک کنید. در صورتی که پیغام زیر ظاهر شد، کلاس آماده استفاده می‌باشد.

مشاهد کلاس‌های ضبط شده:در صورتی که در حین برگزاری کلاس را ضبط کرده باشید، کلاس‌های ضبط شده به طور معمول بعد از چند ساعت اتمام کلاس، در لیست ضبط‌ها قابل مشاهده است.

مشاهده لیست و گرفتن خروجی اکسل از حضور غیاب دانش آموزان در کلاس بیگ بلو باتن :

بعد از هر کلاس یا در حین برگزاری کلاس، می‌توانید لیست حضور و غیاب دانش‌آموزان را مشاهده کنید. در صفحه اصلی ورود به کلاس، لیستی ایجاد می‌شود که حاضرین در کلاس با رنگ سبز و غایبین با رنگ قرمز مشخص شده‌اند. در این لیست به صورت روزانه لیست جداگانه تشکیل می‌شود که می‌توان حضور و غیاب دانش آموزان را در 4 روز اخیر مشاهده کرد.

در انتهای لیست حضور و غیاب چهار نوع خدمات ارائه می شود:

دریافت گزارش کلاس: خروجی اکسل کلی از حضور و غیاب دانش آموزان این درس در چهار روز اخیر

دریافت گزارش یک دانش آموز مشخص: خروجی اکسل از حضور و غیاب یک دانش آموز مشخص شده

تاریخچه امروز: آرشیو حضور و غیاب کل دانش آموزان در همه دروس

تاریخچه حضور و غیاب درس من: تاریخچه اکسل‌های حضور و غیاب در این درس

 

افکارتان را باما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد! تمامی موارد الزامی با * نشانه گزاری شده اند.