آموزش الکترونیکی

12مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ چیست؟

در این مقاله اهمیت مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ را باهم بررسی خواهیم کرد.مطمئنا اگر سازمان ها به خوبی از اهمیت و کارایی آموزش الکترونیکی باخبر باشند میتوانند خیلی از کار خود را بهبود ببخشند.

آموزش الکترونیکی چیست:

منظور از آموزش الکترونیکی یا e_learning همان آموزش‌های آنلاین و غیر حضوری می‌باشد که با بهره مندی از فناوری‌های مختلف و رسانه‌های گوناگون انجام می‌گیرد. در این مقاله می‌خواهیم شما را با آموزش الکترونیکی و مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ آشنا کنیم.

همانطور که می‌دانید امروزه بسیاری از آموزش‌ها به صورت مجازی و الکترونیکی انجام می‌گیرد و فراگیران می‌توانند در منزل به یادگیری بپردازند.

به طور کلی می‌توان گفت که آموزش الکترونیکی به آموز‌ش‌هایی گفته می‌‌شود که به صورت الکترونیکی و به واسطه اینترنت انجام می‌شود. این آموزش‌ها به صورت دوره‌های آنلاین برگزار می‌شوند و همه‌‌ی افراد می‌توانند از آن‌ها بهره مند شوند.

آموزش آنلاین به روش نوین میدونی چیه؟

آموزش الکترونیکی
آموزش الکترونیکی

توجه به این نکته حائز اهمیت است که آموزش در سازمان‌های مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. زیرا این آموزش‌ها برای توانمندسازی کارمندان و ارتقا شغلی آن‌ها بسیار مناسب است. البته توجه داشته باشید که آموزش الکترونیکی در سازمان‌ها مزیت‌های فراوانی دارد که در قسمت‌های بعدی آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

معرفی lms

در آموزش‌های الکترونیکی امکان برگزاری آزمون آنلاین وجود دارد و برای شرکت در آموزش‌های آنلاین هیچ محدودیتی وجود ندارد، فقط کافیست به اینترنت و برنامه‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که آموزش الکترونیکی به صورت‌های مختلفی وجود دارد و با توجه به نیاز خود می‌توانید از آن‌ها بهره مند شوید.

بدون شک همه‌ی سازمان‌ها می‌خواهند به کسب و کار خود رونق دهند و در کار خود پیشرفت کنند. برای این منظور می‌توان از آموزش‌های الکترونیکی استفاده کرد و این آموزش‌ها را در اختیار کارکنان و کارمندان قرار داد. به این صورت همه‌‌ی افراد می‌توانند از این آموزش‌ها بهره مند شوند و پیشرفت خوبی داشته باشند.

آشنایی با مزیت آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ها:

مزیت آموزش الکترونیکی برای سازمان‌‌ها بر هیچ کسی پوشیده نیست و بهره مندی از این نوع آموزش بسیار رایج شده است. حال شما را با چند مزیت آموزش الکترونیکی برای سازمان آشنا می‌کنیم. این مزیت‌ها به صورت زیر می‌باشند:

1. صرفه جویی در زمان و هزینه:

یک مزیت آموزش الکترونیکی برای سازمان، صرفه جویی در زمان و هزینه کارمندان می‌باشد. به این صورت که کارمندان و فراگیران در هر مکان و هر زمانی که بخواهند، می‌توانند از آموزش‌های الکترونیکی استفاده کنند. این امر موجب می‌شود که در وقت و زمان آن‌ها صرفه جویی شود و زمان اضافه‌ای برای رفتن به کلاس و رسیدن به محل آن وجود ندارد. همانطور که می‌دانید شرکت‌ها هزینه‌ی زیادی برای برگزاری دوره‌های آموزشی و اسکان فراگیران در نظر می‌گیرند. حال با بهره مندی از آموزش الکترونیکی، مقدار قابل توجهی از این هزینه‌ها کاهش یافته است.

مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌

آموزش الکترونیکی

با توجه به اینکه همه‌ی دوره‌ها در یک پلتفرم قرار دارند، دیگر لازم نیست برای چندین دوره هزینه پرداخت کنید.

2. حفظ بهتر در یادگیری الکترونیکی:

حفظ بهتر در یادگیری الکترونیکی هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ می‌باشد. در بررسی‌های مختلفی که در این مورد انجام شده است، به این نتیجه رسیده‌اند که فراگیران به محتوای کوچک و تعاملی بیشتر علاقه دارند تا کتابچه‌های راهنما یا پادکست‌های مختلف، به عنوان مثال ترجیح می‌دهند یک ویدیو ببینند و مطالب آموزشی را یاد بگیرند.

ابزارهای مختلفی که در یادگیری الکترونیکی وجود دارند، این امکان را به افراد می‌دهند که محتوای مختلف آموزشی را تعاملی کنند و در اختیار فراگیران قرار دهند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که هر چقدر محتوای مورد نظر جذاب‌تر باشد، به یادگیری بیشتر افراد کمک می‌کند و فراگیران به راحتی محتوا را به خاطر می‌سپارند، در غیر این صورت کیفیت یادگیری کاهش می‌یابد.

مهم ترین نکات کلاس آنلاین در آموزش از راه دور

آموزش

بدون شک اگر فراگیران از یادگیری لذت ببرند، می‌توانند مفاهیم مورد نظر را به خوبی به خاطر بسپارند و در محل کار و جاهای مختلف آن‌ها را بکار ببرند. اما اگر یادگیری بدون لذت باشد و هیچ جذابیتی برای فرد نداشته باشد، نمی‌تواند مطالب را به خوبی یاد بگیرد و بازدهی مطلوب را ندارد.

3.سازگاری آموزش الکترونیکی:

از سازگاری هم می‌توان به عنوان یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ نام برد. همانطور که می‌‌دانید در کلاس‌های حضوری، هر استاد یا مربی روش تدریس خاص خود را دارد. هر استاد سبک خاص خود را برای تدریس دارد که ممکن است گاهی اوقات مستعد اشتباهاتی باشد. اساتید بهتر است برای برطرف کردن این اشتباهات، از آموزش‌های آنلاین بهره مند شوند. در کلاس‌های آنلاین، آموزش‌های مورد نیاز و استاندارد در اختیار افراد قرار می‌گیرد و همگان می‌توانند از آن‌ها بهره مند شوند.

یادگیری

همه‌ی فراگیران می‌توانند در هر زمان و مکانی که هستند از این آموزش‌ها بهره مند شوند و تجربیات مختلفی را بدست آورند. با بهره مندی از این مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ می‌توانید مشکلات موجود را به راحتی برطرف کنید.

4. مقیاس پذیری آموزش الکترونیکی:

مقیاس پذیری هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ می‌باشد. مقیاس پذیر بودن یعنی اینکه می‌توانید آموزش‌ها را در اختیار تعداد زیادی از کارمندان قرار دهید و یک سرمایه گذاری یکباره داشته باشید. هر چقدر تعداد فراگیران بیشتر باشد، زودتر می‌توانید هزینه‌ها را حذف کنید.

5. ارائه شخصی سازی:

ارائه شخصی سازی هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌‌ها می‌باشد و هر فردی اهداف یادگیری منحصر به فردی برای خود دارد. این آموزش‌ها امکانی را فراهم می‌کنند که نیازهای فردی افراد به خوبی برآورده شوند. این نوع آموزش به فراگیران این امکان را می‌دهد که مسیر یادگیری خود را انتخاب کنند و با سرعت مورد نظر خود حرکت کنند.

به این صورت که افراد مشخص می‌کنند که چه مبحثی را چه زمانی یاد بگیرند و در دوره‌های مختلف سرمایه گذاری می‌کنند.

آموزش آنلاین

توجه داشته باشید که سازمان‌های موفق به کارکنان آموزش دیده و فعال نیاز دارند و این کارکنان می‌توانند در سمینارها و دوره‌های مختلف شرکت کنند و دانش و آگاهی خود را افزایش دهند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که آموزش در محل کار می‌تواند بازدهی و کارایی سازمان شما را به حداکثر برساند.

6.نبود اختلال در آموزش الکترونیکی:

توجه داشته باشید که نبود اختلال در برنامه هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ها می‌باشد. به این صورت که این پلتفرم از راه دور قابل دسترسی می‌‌باشد و افراد زیادی به صورت همزمان می‌توانند از آموزش ها بهره مند شوند. نبود اختلال در آموزش الکترونیکی این امکان را به شما می‌دهد که هر زمان که بخواهید از محتوای مورد نظر خود بهره مند شوید.

تعریف آموزش الکترونیکی و مزیت ها

7. استفاده آسان:

بدون شک اگر بهره مندی از آموزش‌های الکترونیکی کار سختی بود، همه‌ی افراد نمی‌توانستند از آن استفاده کنند. استفاده آسان هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ها به شمار می‌رود. به این صورت که کارکنان به راحتی می‌توانند وارد سامانه مورد نظر شوند و از آموزش‌‌های آن استفاده کنند. استفاده آسان و راحت از این آموزش‌ها باعث شده است که همگان از آن استقبال کنند.

8. آموزش اولیه کارمندان:

آموزش اولیه کارمندان هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ها می‌باشد. همانطور که می‌دانید وظایف و مسئولیت‌های کارمندان با توجه به پست و مقامی که دارند، مشخص می‌شود و هر فردی جایگاه مخصوص به خود را دارد. معمولا شرکت‌ها افراد جدیدی را استخدام می‌کنند و قبل از شروع کار به آن‌ها آموزش می‌دهند. اگر چند نفر به صورت همزمان استخدام شوند، آموزش همه‌ی آن‌ها به صورت حضوری زمان‌بر خواهد بود. در این صورت با بهره مندی از آموزش‌های الکترونیکی به راحتی می‌توانید در محیط کار یا منزل به آن‌ها آموزش دهید و آن‌ها را برای ورود به محیط کار آماده کنید.

9. آموزش ضمن خدمت:

یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌‌ها، آموزش ضمن خدمت برای کارمندان می‌باشد. آموزش ضمن خدمت یکی از آموزش‌های مهمی می‌باشد که مخصوص کارمندان است. به این صورت که کارمندان مشغول به کار بعد از مدتی برای به روز کردن اطلاعات و هماهنگی با تغییرات سازمانی باید در دوره‌های آموزشی شرکت کنند. بهره مندی از آموزش الکترونیکی بهترین گزینه برای کارمندان به شمار می‌رود.

 مزیت آموزش الکترونیکی برای سازمان

10. ارزیابی کارمندان:

بدون شک همه‌ی مدیران بعد از مدتی کارمندان خود را ارزیابی می‌کنند و توانمندی‌های آنان را می‌سنجند. به این صورت می‌توانند با نقاط قوت و نقاط ضعف آن‌ها آشنا شوند.

با بهره مندی از آموزش‌های مجازی و آزمون‌های مشخص، می‌توانید توانمندی کارمندان خود را بسنجید و تصمیم‌های درست و مناسبی بگیرید.

با بهره مندی از ارزیابی‌های آنلاین، می‌توانید به کارمندان خود ترفیع یا تنزل شغلی دهید. با بهره مندی از آموزش‌های مجازی و ارزیابی آنلاین، امکان تصمیم گیری اشتباه وجود ندارد و می‌توانید به صورت منطقی و عادلانه تصمیم گیری کنید.

11. انتخاب زمان مناسب:

انتخاب زمان مناسب یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌‌ها می‌باشد. همانطور که می‌دانید برای برگزار کردن دوره‌های حضوری باید بین همه‌ی افراد هماهنگی ایجاد شود که بتوانید یک زمان مناسب انتخاب کنید که همه‌ی کارمندان حضور داشته باشند. با بهره مندی از آموزش‌های الکترونیکی به راحتی می‌توانید یک زمان مناسب مشخص کنید و آن را به کارمندان خود اعلام کنید. در این صورت کارمندان می‌توانند در خارج از ساعت‌های اداری و در منزل در این دوره‌ها شرکت کنند.

12. امکان پرسش و پاسخ بین کارمندان و اساتید:

برقراری ارتباط با همکاران و امکان پرسش و پاسخ بین کارمندان و اساتید هم یک مزیت‌ آموزش الکترونیکی برای سازمان‌ها می‌باشد. به این صورت کارمندان می‌توانند سوالات و ابهامات خود را از اساتید مربوطه بپرسند و آن‌ها را برطرف کنند. با تشکیل گروه‌های مختلف می‌توانید این امکان را در اختیار افراد قرار دهید که با یکدیگر صحبت کنند و سوالات خود را مطرح کنند. به این صورت یک فضای صمیمی بین افراد به وجود می‌آید و همه‌ی سوالات آن‌ها به راحتی برطرف می‌شود.

خیلی ممنون که تا انتهای این مقاله نیز همراه ما بودید.امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

افکارتان را باما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد! تمامی موارد الزامی با * نشانه گزاری شده اند.