آموزش الکترونیکی

آشنایی با افزونه گزارش مودل | سمایاد

آشنایی با افزونه گزارش مودل

افزونه گزارش مودل یک ابزار کاربردی در مودل می باشد. مودل یک ابزار جهانی با 90 میلیون کاربر می‌باشد که جهت آموزش های مجازی و آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. مودل در سال 1980 طراحی و ارائه گردید اما از سال 2000 به بعد بیشتر مورد توجه قرار گرفت. اهمیت این ابزار در دوران کرونا بیشتر به چشم آمد. مودل از بخش های مختلفی تشکیل شده است که افزونه گزارش مودل یکی از آن بخش ها است. مربیان کلاس های مجازی با استفاده از این پلتفرم می‌توانند: دوره های آموزش آنلاین خود را ایجاد نمایند و کلاس های آنلاین را برای دانش پذیرهای خود برگزار نمایند.

مودل بهترین سیستم یادگیری در بین سایر سیستم های یادگیری می باشد. ایجاد محیطی منسجم، ایمن و یکپارچه برای دانش پذیران، مدرسان و مدیران از جمله مزایای مودل می‌باشد. این ابزار قابلیت بارگذاری بر روی سرور وب را دارا می باشد، هم خود کاربر می‌تواند آنرا بارگذاری کند و هم می‌تواند از شرکت ارائه دهنده بخواهد آن را برایش راه اندازی نماید.

آشنایی با افزونه گزارش گیری مودل
آشنایی با افزونه گزارش مودل

چرا بسیاری از کاربران مودل را انتخاب می کنند؟

افزونه گزارش مودل گزارش‌های مورد نیاز کاربر را در زمان های تعیین شده به وی ارائه می‌دهد. این پلتفرم مورد علاقه بسیاری از کاربران در سراسر جهان می‌باشد. کاربران دلایل بسیاری جهت استفاده از این پلتفرم دارند. از جمله دلایلی که مودل را تبدیل به ابزار مورد علاقه کاربران نموده است عبارت است از:

 افزونه گزارش (گیری) مودل
چرا بسیاری از کاربران مودل را انتخاب می کنند؟

ساخته شده برای یادگیری

افزونه گزارش مودل امکان ارائه گزارش را در هر ساعتی از شبانه روز دارا می‌باشد. این پلتفرم دارای ده ها هزار محیط یادگیری در سطح جهان می‌باشد. این پلتفرم قابلیت استفاده در دو سطح تحصیلی و سازمانی را دارا است به همین دلیل بسیار مورد استقبال است.

پشتیبانی از تدریس و یادگیری

افزونه گزارش مودل یک افزونه مفید در ارائه گزارشات است. مودل یک مجموعه قدرتمند را که شامل ابزارهای یادگیرنده محور و یادگیری مشارکتی است را ارائه می دهد. این مجموعه هم به تدریس و هم به یادگیری کمک شایانی خواهد کرد.

طراحی بسیار ساده

افزونه گزارش مودل گزارشات مورد درخواست شما را به صورت کامل ارائه می‌دهد. مودل علاوه بر اینکه دارای افزونه های مختلف است. یک رابط کاربری ساده و دارای ویژگی هایی برای کشیدن، رها کردن و منابع مستند نیز می‌باشد. مودل با وجود اینکه مدام در حال پیشرفت است اما کار با آن برای کاربر بسیار ساده می‌باشد.

بروزرسانی دائم

افزونه گزارش مودل گزارش‌دهی را به صورت بروز شده به شما ارائه می دهد. مودل یک پلتفرم منبع بازاست، بدین معنی که مدام مورد بررسی قرار می‌گیرد و ویژگی های آن بهبود پیدا می‌کند. مودل با توجه به نیازهای کاربران بهبود یافته و بروز می‌شود.

ارائه تقویم

افزونه گزارش مودل در تاریخ های مشخصی به ارائه گزارش می‌پردازد. ابزار مودل دارای یک تقویم جهت مدیریت رویدادها و انواع برنامه های آموزش آنلاین است.

قابلیت پشتیبانی از هر نوع آموزش الکترونیکی و آنلاین

افزونه گزارش مودل از هر نوع آموزش الکترونیکی و آنلاینی گزارش‌گیری می کند. مودل یک ابزار آموزشی بسیار قدرتمند است که مدیریت محیط های یادگیری مشترک را فراهم می‌کند و آن را ارتقا می دهد. جهت اینکار از ابزارهای جانی مانند bigbluebutton و یا ادوبی کانکت استفاده می‌شود.

استفاده از مودل به زبان دلخواه

افزونه گزارش مودل قابلیت گزارش گیری به هر زبانی را دارا می‌باشد. از جمله بزرگترین مزایای مودل این است که قابلیت استفاده به زبان های مختلف و بسیاری را دارا می باشد. انجمن مودل این پلتفرم را به 120زبان دنیا ارائه داده است. کاربران می توانند مباحثات انجمن را به زبان های مختلف بومی‌سازی نمایند.

پلتفرم یادگیری انعطاف پذیر

افزونه گزارش مودل قابلیت تهیه گزارش های ترکیبی را دارا می‌باشد. مجموعه ابزاری که جهت پشتیبان‌گیری از دوره های ترکیبی و آموزش آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار انعطاف پذیر هستند. مودل به روش های مختلف قابل تنظیم بوده و متناسب با نیازهای فردی می‌باشد.

مقیاس پذیر بودن

افزونه گزارش مودل قابلیت تهیه گزارش در هر مقیاسی را دارا می‌باشد. مودل به دلیل ویژگی مقیاس پذیر بودن قابلیت استفاده در سازمان های بزرگ و کوچک را دارا می‌باشد. قابلیت مقیاس پذیری و انعطاف پذیری مودل باعث شده بتوان از آن در زمینه های مختلف تحصیلی، تجاری، غیرانتفاعی، دولتی و اجتماعی در مقیاس‌های بزرگ و کوچک دوره برگزار کرد.

مقاوم، ایمن و خصوصی

این پلتفرم متعهد به حفظ امنیت داده ها و حریم خصوصی کاربر می‌باشد. کنترل های امنیتی به طور مداوم جهت جلوگیری از سو استفاده بروز می شوند. مودل قابلیت نصب بر روی یک ابر ایمن یا سرور خصوصی با کنترل کامل را دارا می‌باشد.

استفاده از مودل در هر زمان و مکانی

افزونه گزارش مودل قابلیت تهیه گزارش را در هر مکان و زمانی دارد. مودل در هر جای دنیا قابلیت دسترسی دارد. به دلیل اینکه این پلتفرم مبتنی بر وب است، در صورتی که یک رابط پیش فرض سازگار مابین تلفن همراه و مرورگر طرف مقابل وجود داشته باشد، محتوا به راحتی مابین مرورگرهای دیگر و مودل قابل دسترس و سازگار می‌باشد.

پشتیبان شده توسط یک جامعه قوی

این پلتفرم توسط یک جامعه فعال بین‌المللی که متشکل از تیمی از بهترین برنامه‌نویسان اختصاصی، تمام وقت و شبکه ای از شرکای معتبر می‌باشد پشتیبانی می‌گردد. همکاری در این پروژه آزاد و تحت پشتیبانی جامعه می‌باشد. تیم مودل سعی دارد اشکالات مودل را با سرعت بیشتری رفع کند و در فواصل زمانی کوتاهی به ارائه نسخه های جدید بپردازد.

افزونه گزارش (گیری) مودل
پشتیبان شده توسط یک جامعه قوی

چرا گزارش در یک سازمان ضروری می باشد؟

افزونه گزارش مودل به تهیه گزارش از فعالیت های مختلف کاربر می‌پردازد. اصولا گزارش در حل مشکلات سازمان بسیار کارساز است. گزارش‌گیری سبب افزایش اطلاعات سازمانی مدیر اجرایی می‌شود و فرآیند سازمانی را بهبود می‌بخشد. در واقع گزارش‌گیری عاقبت اندیشی مدیر سازمان را تقویت می‌کند. در صورتی که در یک سازمانی سیستم گزارش‌گیری و گزارش‌دهی ضعیف باشد. مدیران سازمان نسبت به تحلیل چالش های سازمان ناتوان می‌شوند، حل مشکلات سازمان نیز به یک مقوله پیچیده و بحران زا تبدیل می‌شود. فرآیند گزارش‌دهی و گزارش‌گیری در سازمان های مختلف متفاوت می‌باشد. بسته به نوع سیستم که در کدام یک از شاخه های الکترونیکی، مکانیکی، الکترونیکی، ارگانیکی و یا بیولوژیکی قرار دارد گزارش‌گیری صورت می‌گیرد. منظور از سیستم مورد بررسی در این مقاله سیستم الکترونیکی می‌باشد.

افزونه گزارش (گیری) مودل
چرا گزارش در یک سازمان ضروری می باشد؟

گزارش در مودل به چه دلیل صورت می پذیرد؟

مدرسین جهت آگاهی از وضعیت دانش پذیرهای خود نیاز به تهیه گزارش از وضعیت آن ها مانند نحوه انجام تکالیف، حضور و غیاب و … دارند. مودل تاکنون این افزونه را نداشت، شرکت‌ثمین با استفاده از مهندسین و نیروی‌متخصص در این زمینه این افزونه را به مودل افزوده است. به دلیل اینکه آموزش از‌ راه دور و به صورت مجازی صورت می‌پذیرد، در صورتی که مدرسین بخواهند از وضعیت دانش پذیرها مطلع شوند با کمک این افزونه می توانند به تهیه گزارش بپردازند. مدرسین جهت تهیه آمار و گزارش‌گیری از نحوه حضور و غیاب، انجام تکالیف دانش‌پذیر و … نیاز به یک افزونه قدرتمند دارند تا آمار ها را دقیق ثبت کنند، از طرفی قابلیت خصوصی‌سازی داشته باشد تا کاربر بتواند محیط شخصی خود را ایجاد کند و از آن طریق گزارش های لازم را دریافت نماید.

ویژگی های افزونه گزارش مودل

افزونه گزارش مودل باید ویژگی‌های لازم جهت تهیه گزارش را داشته باشد. از جمله اینکه:

_گزارش‌ها دقیق باشند: در صورتی که برای نمونه مدرس بخواهد یک گزارش از حضور و غیاب دانش پذیرها تهیه کند، در صورتی که مشکلی در ماژول گزارش‌گیری‌مودل وجود داشته باشد ممکن است که یا گزارشات دقیق ارائه نشود و یا گزارش ارائه شده صحیح نباشد.

_کاربر هر زمان که بخواهد بتواند گزارش تهیه کند: به دلیل اینکه محیط مودل یک محیط‌ الکترونیکی و متصل به اینترنت است، انتظار می رود که در هر ساعتی از شبانه روز امکان ارائه گزارش را داشته باشد.

افزونه گزارش (گیری) مودل
ویژگی های افزونه گزارش مودل

ویژگی های پلاگین گزارش مودل

پلاگین گزارش مودل یک گزینه مفید در مودل است که به ارائه گزارش های متفاوت در مودل می پردازد. یکی از مواردی که پلاگین گزارش‌گیری امکان ارائه آن را دارد افزونه گزارش‌گیری است. از جمله ویژگی های پلاگین گزارش‌گیری مودل عبارت است از:

_امکان ارائه گزارش به صورت ستونی بر اساس اطلاعات کاربران: منظور از ارائه گزارش به صورت ستونی این است که کاربر پس از وارد کردن اطلاعات لازم گزارشات را به صورت منظم شده دریافت نماید.

_تهیه گزارش به صورت ستونی از اطلاعات دوره‌ها

_امکان ارائه گزارش‌های ترکیبی از بین گزارش‌های تعریف شده

علاوه بر افزونه گزارش با تهیه پلاگین گزارش‌گیری فایل‌های دیگری مانند: فارسی ساز پلاگین به همراه آموزش نحوه نصب و فارسی سازی پلاگین هم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه افزونه گزارش‌گیری به تازگی به مودل افزوده شده است بهتر است که از خود شرکت جهت نصب آن کمک بگیرید.

افزونه گزارش (گیری) مودل
ویژگی های پلاگین گزارش
برچسب ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد! تمامی موارد الزامی با * نشانه گزاری شده اند.